X

X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

VEDAŞ'a Ar-Ge Başarı Ödülü
0,00
22.12.2017
00:00

VEDAŞ’ın kayıp kaçağı bitiren projesi

Ar-Ge ödülü kazandı

Türkerler Holding şirketlerinden Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), elektrikte kayıp-kaçağı bitiren projesi ile “Ar-Ge Başarı Ödülü” kazandı. VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol,  VEDAŞ olarak Türkiye’nin kronikleşen bir sorununa çözüm üretmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu başarının takdir edilmesi bizi son derece mutlu etti” dedi.

“3. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı”, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde ELDER ve Gazbir tarafından Ankara’da düzenlendi. Bilkent Otel’de düzenlenen çalıştay, üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katıldığı organizasyonda 1. Ar-Ge Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Türkerler Holding şirketlerinden VEDAŞ, “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik için Önleyici Çalışmalar” projesiyle ödül kazandı. Ödülü, VEDAŞ adına VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’in elinden aldı.

VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol,  VEDAŞ olarak enerji sektöründe öncü projeler geliştirmeye devam ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) uygulamaya koyduğu projesiyle sektörün en kritik sorunlarından birine çözüm getirdi. Katkıları ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Kazım Türker ve çalışmalarımızın her aşamasında hep en yakınımızda olan Enerji Grup Başkanımız Sayın Kaan Türker başta olmak üzere, bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülün alınmasında emeği geçen; tüm birimlerimizde görev yapan en alt kademeden en üst kademeye kadar tam bir ekip olma azim ve kararlılığıyla çalışan tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

Kayıp kaçak oranı yüzde 65’ten 15’e indi

VEDAŞ’a ödül kazandıran projeyle, yüzde 65 kayıp-kaçak yaşanan Van’ın Gevaş İlçesi’nde toplam 7 bin 665 abonenin sayaçları uzaktan açma kesme ve okumaya elverişli PLC sayaçlarla değiştirildi. Proje kapsamında abone sayaçları bağlantı direkleri üzerine monte edilerek müşterinin sayaca müdahale, sayaç öncesinde harici hat çekme gibi kaçak kullanım yöntemlerinin önüne geçildi. Kayıp-kaçağı önlemek amacıyla geliştirilen sistem, aboneye giden elektrik miktarını otomatik olarak kayıt altına alan bir sayaç vasıtasıyla merkeze iletiliyor ve buna göre ay sonunda abonenin gerçek tüketimi belirleniyor. Gevaş’ta başlanan pilot uygulamayla kayıp-kaçak oranı projenin uygulandığı Gevaş ilçesinde yüzde 15’lere düştü. 

VEDAŞ'a Ar-Ge Ödülü
0,00
22.12.2017
00:00

VEDAŞ'ın Kayıp Kaçağı Bitiren Projesine Ödül

Türkerler Holding şirketlerinden Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), elektrikte kayıp kaçağı bitiren projesi ile "Ar-Ge Başarı Ödülü" kazandı. 
"3. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı", Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde ELDER ve Gazbir tarafından Ankara'da düzenlendi. Bir otelde düzenlenen çalıştay; üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katıldığı organizasyonda, 1. Ar-Ge Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Türkerler Holding şirketlerinden VEDAŞ, "Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar" projesiyle ödül kazandı. Ödülü, VEDAŞ adına VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez'in elinden aldı.

VEDAŞ Genel Koordinatörü Osman Akyol, VEDAŞ olarak enerji sektöründe öncü projeler geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, "Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) uygulamaya koyduğu projesiyle sektörün en kritik sorunlarından birine çözüm getirdi. VEDAŞ olarak Türkiye'nin kronikleşen bir sorununa çözüm üretmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu başarının takdir edilmesi bizi son derece mutlu etti. Katkıları ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Kazım Türker ve çalışmalarımızın her aşamasında hep en yakınımızda olan Enerji Grup Başkanımız Kaan Türker başta olmak üzere bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülün alınmasında emeği geçen; tüm birimlerimizde görev yapan en alt kademeden en üst kademeye kadar tam bir ekip olma azim ve kararlılığıyla çalışan tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Kayıp kaçak oranı yüzde 65'ten 15'e indi

VEDAŞ'a ödül kazandıran projeyle yüzde 65 kayıp kaçak yaşanan Van'ın Gevaş ilçesinde toplam 7 bin 665 abonenin sayaçları uzaktan açma kesme ve okumaya elverişli PLC sayaçlarla değiştirildi. Proje kapsamında abone sayaçları bağlantı direkleri üzerine monte edilerek müşterinin sayaca müdahale, sayaç öncesinde harici hat çekme gibi kaçak kullanım yöntemlerinin önüne geçildi. Kayıp kaçağı önlemek amacıyla geliştirilen sistem, aboneye giden elektrik miktarını otomatik olarak kayıt altına alan bir sayaç vasıtasıyla merkeze iletiliyor ve buna göre ay sonunda abonenin gerçek tüketimi belirleniyor. Gevaş'ta başlanan pilot uygulamayla kayıp kaçak oranı projenin uygulandığı Gevaş ilçesinde yüzde 15'lere düştü.

Kaynak: http://www.haberturk.com/yerel-haberler/57453043-vedasin-kayip-kacagi-bitiren-projesine-odul 

SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ
0,00
15.5.2018
00:00

VEDAŞ'A SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), 24. Uluslararası ICCI Powered By POWER-GEN 2018” kapsamında düzenlenen ve enerji sektörünün Türkiye'deki en önemli etkinliklerinden biri sayılan "ICCI Enerji Ödülleri” kapsamında hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle jüri özel ödülü aldı.

Daha önce Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde gerçekleşen 3. Ar-Ge Çalıştayı’nda “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar” alanında ödül alan VEDAŞ, hizmet bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk çalışmaları nedeniyle bir ödül daha aldı. Özellikle köy ve mezra okullarındaki öğrencilere giyecek ve eğitim materyali desteği veren VEDAŞ, amatör sporlara yaptığı desteklerle de gündeme gelmektedir. Van’da düzenlenen “Dünya’nın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası” organizasyonun ana destekçisi olan VEDAŞ, bölge kültürünün tanıtılmasında da önemli rol oynadı. Ramazan ayında on binlerce kişinin iftar yaptığı etkinliklere destek verilmesi, meslek liselerine teknik malzeme yardımı yapılması, bölge ekonomisine katkı sağlayan alışveriş festivali etkinliklerine katkı sağlanması gibi birçok farklı alanda VEDAŞ’ın sosyal sorumluluk çalışması bulunmaktadır.

“Enerjimizi ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” 

VEDAŞ adına ödülü alan Dağıtım Direktörü Ali Aydın, hizmet bölgeleri genelinde sosyal sorumluluk projelerinde öncü olmayı ve referans alınacak projeler üretmeyi kendilerine ilke edindiklerini ifade ederek; “Hizmet bölgemizde sadece elektrik dağıtım hizmeti vermekle yetinmedik. Bölgemizin ve halkımızın sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız sosyal sorumluluk projeleri ürettik. Aldığımız bu ödül; köy, mezra ya da sınırın sıfır noktası demeden tüm içtenliğiyle çalışan ekibimizin emeğinin karşılığıdır. Gönüllü sosyal sorumluluk projelerimizi, ilke edindiğimiz insani değerlerin ışığında aynı kararlılık ve azimle sonraki süreçlerde de sürdüreceğiz” dedi.

Aydın, ödül takdimi sırasında kendisine sorulan “Enerjinizi nerden alıyorsunuz?” sorusuna ise, “Biz enerjimizi ülkemizden ve ülkemizin güzel insanlarından alıyoruz” cevabını vermesi salonda bulunan katılımcılar tarafından alkışlandı.

Kaynak: http://www.vansesigazetesi.com/haber-sosyal-sorumluluk-odulu-vedas-a-54620.html

 

VEDAŞ, Ezberleri Bozdu
0,00
10.5.2018
00:00

VEDAŞ, İSG Konusunda Ezberleri Bozdu

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), ‘4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Haftası’ etkinlikleri kapsamında Van’da konferans düzenledi.

VEDAŞ, ‘4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Haftası’ kapsamında Van, Hakkari, Muş ve Bitlis illerinin katılımıyla bir konferans düzenledi. DoubleTree By Hilton Van Otelinde gerçekleşen konferansta açılış konuşmasını yapan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, hiçbir işin insan sağlığından ve hayatından önemli olmadığını vurguladı. Tüm iş kazalarının önlenebilir olduğunu dile getiren Okuducu, “Küçük tedbirlerle büyük felaketlerin önlenebileceğini biliyoruz. Alınacak tedbirlere ilişkin personelimize rutin bilgiler verip sadece mevzuat gereği yapılması gerekenleri yapmayı açıkçası doğru bulmuyoruz. İlkemiz olan ‘sıfır iş kazasına’ ulaşabilmek amacıyla; personelimizi hem bilgilendirmek hem de onlarda kalıcı davranış değişikliği oluşturmak için farklı metotlar uyguluyoruz” dedi. 

VEDAŞ olarak sahneledikleri İSG konulu tiyatro gösteriminin personel davranışlarında olumlu değişiklikler meydana getirdiğini ifade eden Okuducu, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da personelimizin kendi yazdığı, yönettiği ve sahnelediği tiyatro oyunumuzu hizmet bölgemizdeki illerde çalışan personelimize izlettik. Kendinden birinin sahnede yer alması, yapılan hataların ve bu hataların sonuçlarının sahneden izlenmesi, çalışanlarımızda çok önemli davranış değişikliklerine neden oldu. Yaptığımız saha denetimlerinde, ekiplerimizin İSG konusunda duyarlı olduklarını memnuniyetle görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bu yıl ikincisini düzenlediklerdi konferansa saha personelinin katıldığı bilgi yarışmasını da dahil ettiklerini dile getiren Okuducu, mevzuat gereği yapılan eğitimlerin tek düze ikliminden personeli kurtarmak istediklerini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde görev yapan saha personelinin katıldığı İSG konulu bilgi yarışması düzenlemiştik. Ekiplerimiz bu yarışmalar sayesinde İSG konularını kalıcı davranışa dönüştürmek yönünde önemli mesafeler aldı. Mevzuatları, kuralları ve bilgileri gönüllü olarak, büyük bir heyecanla öğrendiler ve sahada uyguladılar. Yarışmalarda da gördük ki çalışanlarımız İSG konusuna hakimler. Bugün de; il birincilerimizin katıldığı bölge finalini gerçekleştirdik. Buradaki amacımız, personelin yarışma ruhuyla ve gönüllülük esasıyla İSG konularını öğrenmesi ve sahada uygulamasıydı. Bu amacımıza ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

VEDAŞ personelinin yazdığı, yönettiği ve sahnelediği tiyatro oyunu büyük beğeni aldı. Elektrik dağıtım sektöründe İSG konusunda Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan tiyatro gösterisi, izleyicileri kahkahaya boğdu. 

Tiyatro gösteriminin ardından Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde görev yapan saha personelinin katıldığı bilgi yarışması düzenlendi. İş sağlığı ve güvenliği ile alakalı 20 sorunun sorulduğu bilgi yarışmasında; VEDAŞ Muş ekibi birinci gelerek bölge şampiyonu oldu.

Konferans, ödül dağıtım töreni ile sona erdi. Konferansa, TES-İŞ Başkanı Naif Balandi, VEDAŞ il ve grup müdürleri, Türkerler VEPSAŞ yöneticileri, TEİAŞ ve TEDAŞ yöneticileri ve personeller katıldı. 

E-Bülten Aboneliği
Vedaş`la ilgili haberlerden ve yeniliklerden ilk önce sizin haberiniz olsun istiyorsanız E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz.