X

X
Haberler

Vedaşla ilgili haberlere, duyurulara buradan ulaşabilirsiniz. Bütün haberleri ve duyuruları görmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

VEDAŞ Bayrama Hazır
0,00
1.6.2019
00:00

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde 2 Milyonu aşkın nüfusa hizmet veren Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Ramazan Bayramı’nda da kaliteli ve kesintisiz enerji arzında aksama yaşanmaması için hazırlıklarını tamamladı. 

Vatandaşların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu; “Her zaman olduğu gibi bayram süresince de enerji sürekliliğini kesintisiz sağlamak amacıyla güçlü teknolojik altyapımız, 325 adet araç ve 950 personelimiz ile hizmet bölgemizin tamamında görevimizin başında olacağız. Türkiye’nin en büyük akıllı elektrik dağıtım şebekesini yöneten PLCOSOS Merkezimiz ve elektrik şebekesini dijital ortamda izlediğimiz SCADA Merkezimiz ile bayram boyunca 7 / 24 çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca enerji alt yapısını güçlendirmek ve yeni tesislerin devreye alınması için zorunlu olarak gerçekleştirdiğimiz planlı bakımlara da bayramda ara vereceğiz” dedi.

TÜM İLETİŞİM KANALLARI 7 / 24 HİZMET VERECEK

Okuducu, “Bayram boyunca tüketicilerimizin Şirketimize rahatlıkla ulaşabilmesi için 186 Çağrı Merkezi, 0 538 655 28 28 numaralı whatsapp ihbar hattı, info@vedas.com.tr e-posta, sosyal medya ve canlı chat iletişim kanallarımız tüketicilerimize kesintisiz olarak hizmet verecektir” bilgilendirmesinde bulundu.
Ramazan Bayramı kapsamında aldıkları tedbirlere ilişkin açıklamalarını tamamlayan Okuducu; “VEDAŞ ailesi olarak Ramazan Bayramının milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eder, halkımızın bayramını kutlarım” diye konuştu.

Kaynak: http://vanolay.com/haber/15176/vedastan-bayram-mesaisi.html

 

Vedaş Ekiplerinin Ramazan Mesaisi
0,00
30.5.2019
00:00

Oruçlarını bazen direk dibinde bazen de dağın başında açıyorlar.

Bitlis'te Vangölü Elektrik Dağıtım (VEDAŞ) ekipleri, ramazan ayında da vatandaşların karanlıkta kalmaması için yoğun mesai yapıyor.

Bitlis'in zorlu arazi şartlarında gece gündüz kilometrelerce yol katederek arızalara müdahale eden ekipler, iftarlarını da arazide kurdukları sofralarda yapıyor. Ekipler, işleri uzun sürdüğünde çoğu zaman sahurlarını da arazide yapmak zorunda kalıyor.

VEDAŞ arıza koordinatörü mühendis Samet Tan, 165 personel ve 25 araçla 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini söyledi.

"Bazen dere kenarında, bazen dağın başında iftarımızı açıyoruz"

Çalışmalarını özel günlerde de aynı titizlikle sürdürdüklerini anlatan Tan, şöyle konuştu:

"Ne zaman bir arıza ihbarı gelirse ekip hemen müdahale için yola çıkıyor. Yaklaşık bir saat önce arıza ihbarı düştü. Bizler arızaya müdahale ettiğimizden dolayı iftarı bu köyde yapmak zorunda kaldık. Arızaya çıktığımızda eğer iftarı arıza mahallinde yapacak kadar uzun sürecekse personelimize kumanya veriyoruz. Bulunduğumuz yerlerde halk da bu konuda bizlere yardımcı oluyor. Bugün de iftarımızı ekmek, domates ve peynirle açtık. Bazen bir dere kenarında, bazen dağın başında, bazen de direğin dibinde soframızı kurup iftarımızı açıyoruz."

Elektrik arıza ekibinden Ömer Gürcan ise VEDAŞ'ta yaklaşık 2 yıldır çalıştığını belirterek, "Vatandaşlara hizmet için kırsalda çalışıyoruz. Kar, yağmur, fırtına, ramazan ne olursa olsun hizmet için engel tanımıyoruz. Sadece iftar değil bazen sahurumuzu da dışarıda yapıyoruz" dedi.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/oruclarini-bazen-direk-dibinde-bazen-de-dagin-basinda-aciyorlar-417613.html

 

VEDAŞ'tan 10 Bin Kişiye İftar
0,00
30.5.2019
00:00

VEDAŞ, 10 bin vatandaşla iftarda buluştu.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri’de kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla buluşarak 10 bin kişiye iftar verdi.

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri halk iftarının VEDAŞ’ın geleneği haline geldiğini ifade eden Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Ramazan ayı süresince hizmet bölgemizde yer Van, Bitlis, Muş ve Hakkâri illeri ile ilçelerimizde kurulan iftar sofralarında vatandaşlarımızla bir araya gelerek birlikte oruç açtık. VEDAŞ ailesinin güzel bir geleneği olan halk iftar sofralarında bu yıl 10 bini aşkın vatandaşımızı misafir ederek halkımızla birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadık. Vatandaşlarımızın yanı sıra kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlarımız da iftar sofralarımıza katılarak toplumsal kaynaşmaya vesile oldular. İftar sofralarımıza ilgi gösterip misafir olan halkımıza teşekkür ederim.” dedi.

OKUDUCU’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Ramazan ayı boyunca toplumun geneline hakim olan dayanışma ve birliktelik ruhunun devam etmesini dileyen Okuducu, “Artık sonlarına geldiğimiz bu mübarek ayın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bu vesileyle de yaklaşan Ramazan Bayramı’nın birliğimizi, kardeşliğimizi ve toplumsal enerjimizi daha da artırmasını temenni eder tüm halkımızın bayramını kutlarım” diye konuştu.

Kaynak: http://www.sehrivangazetesi.com/guncel/vedas-10-bin-vatandasla-iftarda-bulustu-h58455.html