DUYURULAR

Duyuru

Tam kapanma sürecinde müşteri memnuniyeti tedbirleri

Değerli Müşterilerimiz,
29 Nisan -17 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Koronavürüs'üne karşı tedbirler kapsamında tam kapanma süresince elektrik tedarikinin kesintisiz sağlanması ve tüm talepleriniz için 7/24 hizmet vermeye devam ediyoruz. Müşteri destek birimlerimizden her türlü talep, öneri ve sorularınız için Alo 186, WhatsApp ihbar hattı, Facebook, Twitter, Instagram ve web sitemiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Detaylı bilgi: https://www.vedas.com.tr/

Müşterilerimizin bilgisine sunarız.

Duyuru

Tazminat ödemeleri

EPDK tarafından; yapılan incelemelerde bazı kullanıcılarımıza tedarik sürekliliğine uyulmaması nedeniyle tazminat alma hakkı doğduğu, bazı fatura tahakkuklarında tarife dönemlerindeki farklılıklardan dolayı hatalı fatura oluşması ve Elektrik Dağıtım ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereği geri ödeme yapılması gerektiğine karar verilmiştir.

Tazminat ve geri ödeme hakkı kazanan kullanıcıların listesi www.vedas.com.tr internet sitemizde yayınlanmıştır. T.C. kimlik numarası ya da tesisat numarasıyla yapılacak sorgulama sonucunda geri ödeme hakkı kazanan kullanıcılarımızın Müşteri Hizmetleri merkezlerimize başvurması gerekmektedir.

Önemle arz olunur.

Duyuru

Komisyon toplantılarının kurumumuzca bildirilen bir tarihe kadar yapılmayacağı hk.

Lisanssız Elektrik Üretimi Hk.-COVID 19 Sebebiyle İlave Süre Verilmesi
İndirmek için tıklayınız.(200 Kb)
Duyuru

Ticari kalite tazminat ödemeleri

EPDK’ nın 13.12.2018 tarih ve 8255-10 sayılı Kurul Kararı doğrultusunda siz tüketicilerimize yapılacak Ticari Kalite Tazminat Ödemeleri ile ilgili sorgulamalarınızı web sitemiz www.vedas.com.tr ve Çağrı Merkezimiz (0850 211 0 186) aracılığı ile yapabilirsiniz.

Sorgu sonucu tazminat hakkınız var ise web sitemiz, Çağrı Merkezimiz veya Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz vasıtası ile talepte bulunabilirsiniz.

Başvurunuzda tazminatın tarafınıza ödenme şeklinin (faturalardan mahsup edilmesi, banka hesabınıza ödenmesi, veznelerimizden nakit ödenmesi vb.) belirtilmesi aksi takdirde ilk faturadan/ faturalarınızdan tazminat ödemesi için mahsup edilecektir.

Duyuru

Yaz saati uygulaması hakkında kurul kararı (27/10/2016)

Yaz Saati Uygulaması Hakkında Kurul Kararını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yaz Saati Uygulaması Hakkında Kurul Kararı (27/10/2016)
İndirmek için tıklayınız.(256 Kb)
Vedaş Çözüm Merkezi
0 (850) 211 0 186
Whatsapp