X

DUYURU

05.12.2019 tarihinde çeşitli basın yayın mecralarında yer alan, Şirketimize bağlı kaçak elektrik ile mücadele ekiplerinin sabah saat 05:30 sıralarında Yüksekova İlçesi Dilekli Köyü’ne yüzleri maskeli olarak baskın yaptığı ve bu baskın sırasında bir vatandaşımızın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği haberine ilişkin Hakkari Valiliği kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ve kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Hakkâri Valiliği’nin yaptığı açıklamada belirtildiği üzere ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde rutin görevlerini yapmak üzere Dilekli Köyü’ne gitmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımız ile ekiplerimiz kesinlikle karşılaşmamıştır. Haberde kurgulandığı gibi maskeli ekiplerin şafak saatlerinde baskın yapması gibi bir uygulamamız kesinlikle söz konusu değildir.

Konuya ilişkin olarak Hakkari Valiliği’nin açıklamasını siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız: http://hakkari.gov.tr/yuksekova-ilcesinde-hayatini-kaybeden-vatandasimizla-ilgili-basin-aciklamasi

X
+

Sn. Kazım TÜRKER’in Mesajı;


Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde faaliyet gösteren VANGÖLÜ EDAŞ, Türkerler Holding tarafından 26.07.2013 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan 30 yıl süre ile devralınmıştır. Görev ve sorumluluk alanında 4 il, 27 ilçe ve 2703 köy ve mezrada yaklaşık 514.000 müşterimize hizmet veren Şirketimiz, kaliteli ve kesintisiz enerjiyi ayrım gözetmeksizin tüm müşterilerine ulaştırmayı şiar edinmiştir.


Şirketin özelleştirilmesi  ile birlikte teknik ve ekonomik ömrünü yitiren tesislerin yenilenmesi ve iyileştirilmesi çalışmalarına başlanarak, Otomatik Sayaç Okuma Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi, Müşteri Bilgi Sistemi, Arıza Yönetim Merkezi  gibi sektörün ihtiyacı olan teknolojik alt ve üst yapı projelerini yatırım programı dahilinde gerçekleştirmekteyiz.


Ülke ortalamasının çok üzerinde kayıp ve kaçak elektrik tüketimi olan bölgede, özelleştirmeden sonra miktarın düşmesine rağmen yine de istenilen seviyeye ulaşamamıştır. Kayıp  elektrik kullanımını makul seviyelere düşürmek için; sayaç ve panoların değişimi gibi faaliyetlerin yanı sıra oluşturduğumuz uzman ekiplerimiz ile sorumlu olduğumuz bölgenin tamamında kayıp ve kaçak elektrik kullanımına dair taramalar yapılmaktadır.


Müşterilerimizin 2013 yılı öncesinde tahakkuk etmiş fatura borçlarına “faiz affı” uygulamasını başlattık. Bu uygulama ile faiz alacağından feragat ederek halkımızı borç yükünden kurtarmak ve bölge halkı ile temiz bir sayfa açmak istemekteyiz. Ayrıca Türkerler Holding olarak hizmet verdiğimiz her bölgede “Sosyal Sorumluluk Projelerine”yönelik çalışmalara ağırlık vermekteyiz. VANGÖLÜ EDAŞ’ın sorumluluk sınırları içerisinde kalan yerlerde de sosyal hayatı rahatlatacak ve bölge halkına avantaj sağlayacak projelerimizi önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz.


Bölgenin en büyük sorunlarından işsizliğin çözümü noktasında yapılan işe alımlarla  çoğunluğu bölgeden istihdam edilen alanında uzman ve deneyimli personel ile en çok istihdam sağlayan Şirket konumuna gelmiş bulunmaktayız.


Kış şartlarının en çetin geçtiği coğrafyada, dağınık yerleşimin yaygın olduğu arazi şartlarında, elektrik dağıtım işini yüklenmenin zorluğunun farkında; yetişmiş iş gücü ve teknolojik yatırımlarımız ile bu güçlüğü aşacak güce, sahibiz. Bizler halkımız ile el birliği içerisinde bu zor görevi yerine getireceğimize inanıyoruz.