X

DUYURU

05.12.2019 tarihinde çeşitli basın yayın mecralarında yer alan, Şirketimize bağlı kaçak elektrik ile mücadele ekiplerinin sabah saat 05:30 sıralarında Yüksekova İlçesi Dilekli Köyü’ne yüzleri maskeli olarak baskın yaptığı ve bu baskın sırasında bir vatandaşımızın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği haberine ilişkin Hakkari Valiliği kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ve kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Hakkâri Valiliği’nin yaptığı açıklamada belirtildiği üzere ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde rutin görevlerini yapmak üzere Dilekli Köyü’ne gitmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımız ile ekiplerimiz kesinlikle karşılaşmamıştır. Haberde kurgulandığı gibi maskeli ekiplerin şafak saatlerinde baskın yapması gibi bir uygulamamız kesinlikle söz konusu değildir.

Konuya ilişkin olarak Hakkari Valiliği’nin açıklamasını siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız: http://hakkari.gov.tr/yuksekova-ilcesinde-hayatini-kaybeden-vatandasimizla-ilgili-basin-aciklamasi

X
  • Lisans Bölgemizde; çevreyi korumak için mevcut çevre mevzuatlarına uygun çalışılmasını, çevre etkilerinin kontrol altında tutulmasını, bu etkileri azaltılarak çevresel performansımızın sürekli iyileştirilmesini sağlarız.
  • Yeterli kaynak sağlayarak hizmetlerimizde uygun teknoloji seçimi ve kullanımı sonucunda enerji tasarrufunu sağlar, doğal kaynakların israfını önler, atıkları azaltır ve geri dönüşüm yoluyla ülke ekonomisine kazandırırız.
  • Çevresel etkileri en aza indirmek suretiyle doğanın ve çevrenin korunmasını sağlarız.
  • Çevre boyutları ile ilgili bilincin tüm çalışanlarımız tarafından benimsenmesini sağlayarak gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakılmasını hedefleriz.  
  • Hızla gelişen teknoloji ve buna paralel olarak değişen çevresel yaklaşımlar doğrultusunda çevre ve insan sağlığının korunması için hizmetlerimizi yerine getirirken tüm çalışanlarımızın çevre bilincini geliştirecek bir çevre yönetim sistemi oluşturmasını ve uygulanmasını sağlarız.