X

DUYURU

05.12.2019 tarihinde çeşitli basın yayın mecralarında yer alan, Şirketimize bağlı kaçak elektrik ile mücadele ekiplerinin sabah saat 05:30 sıralarında Yüksekova İlçesi Dilekli Köyü’ne yüzleri maskeli olarak baskın yaptığı ve bu baskın sırasında bir vatandaşımızın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği haberine ilişkin Hakkari Valiliği kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ve kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Hakkâri Valiliği’nin yaptığı açıklamada belirtildiği üzere ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde rutin görevlerini yapmak üzere Dilekli Köyü’ne gitmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımız ile ekiplerimiz kesinlikle karşılaşmamıştır. Haberde kurgulandığı gibi maskeli ekiplerin şafak saatlerinde baskın yapması gibi bir uygulamamız kesinlikle söz konusu değildir.

Konuya ilişkin olarak Hakkari Valiliği’nin açıklamasını siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız: http://hakkari.gov.tr/yuksekova-ilcesinde-hayatini-kaybeden-vatandasimizla-ilgili-basin-aciklamasi

X

VEDAŞ 1800 den fazla çalışanı ile büyük bir ailedir. İnsan gücü en değerli kaynağımız olmakla birlikte her çalışanın mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak insan kaynakları politikaları kullanılmaktadır.

VEDAŞ da insan kaynakları süreçleri, şirket hedef ve stratejileri doğrultusunda yönetilmektedir. Şirketimiz stratejileri doğrultusunda, yaptığı istihdamlarla bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

VEDAŞ

  • Güvenilir
  • Değişime, gelişime ve yeniliklere açık
  • Tüm bireylere karşı duyarlı
  • Ekip çalışmasına yatkın
  • Etik değerlere önem veren
  • Rekabete açık
  • Kurumsal değerlerden ödün vermeyecek
  • Bireyler için çalışılması öncelikli ve değerli bir kurum olmayı hedeflemektedir.

VEDAŞ çalışanlarına kendini tanıma, gerçekleştirme ve kariyer planlamaları çerçevesinde eğitim programları hazırlamaktadır. Şirket süreçleri doğrultusunda gerçekleştirilen eğitimler, oryantasyon, elektrik teknik, mevzuat, iş sağlığı ve güvenliği gibi çeşitli kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerinden oluşmaktadır.

VEDAŞ, değişimi ve gelişimi destekleyen çalışan düşüncelerine duyarlı ve demokratik bir iş ortamı sunarak, çalışanlarını motive edebilmek için insan kaynağına değer veren yatırımlarını artarak ve aralıksız sürdürmeye devam edecektir.