X

DUYURU

05.12.2019 tarihinde çeşitli basın yayın mecralarında yer alan, Şirketimize bağlı kaçak elektrik ile mücadele ekiplerinin sabah saat 05:30 sıralarında Yüksekova İlçesi Dilekli Köyü’ne yüzleri maskeli olarak baskın yaptığı ve bu baskın sırasında bir vatandaşımızın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği haberine ilişkin Hakkari Valiliği kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ve kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Hakkâri Valiliği’nin yaptığı açıklamada belirtildiği üzere ekiplerimiz mesai saatleri içerisinde rutin görevlerini yapmak üzere Dilekli Köyü’ne gitmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımız ile ekiplerimiz kesinlikle karşılaşmamıştır. Haberde kurgulandığı gibi maskeli ekiplerin şafak saatlerinde baskın yapması gibi bir uygulamamız kesinlikle söz konusu değildir.

Konuya ilişkin olarak Hakkari Valiliği’nin açıklamasını siz değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız: http://hakkari.gov.tr/yuksekova-ilcesinde-hayatini-kaybeden-vatandasimizla-ilgili-basin-aciklamasi

X
  • Lisans Bölgemizde yapılan tüm ofis ve saha çalışmalarında, VEDAŞ ve yüklenici personelinin İSG mevzuatları ve şirket prosedürlerine uygun çalışmalarını yürütmesini sağlarız.
  •  İş Sağlığı ve Güvenliği risklerinin nitelik ve boyutunu göz önünde bulundurarak, personelin bilinçli çalışması ve işin riskine uygun iş ekipmanını kullanmasını uygulatırız.
  • Yönetimin sıfır iş kazası hedefinin tüm personel tarafından benimsenmesini sağlarız.
  • İş kazalarının ve meslek hastalıklarının minimuma indirilmesi, İSG performansının iyileştirilmesi ve personelin İSG farkındalığının olması için çalışmalar yaptırırız.
  • Çalışanlarımızın İSG bilincinin olması için tüm işe alımlarda ve çalışma dönemi boyunca İSG eğitimlerinin verilmesini ve eğitimlerin güncel tutulmasını sağlarız.  
  • İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarının periyodik olarak gözden geçirilmesini, tanımlı olan risklerin takip edilmesini ve ramak kala olaylarının değerlendirilerek olabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesini sağlayacak bir İSG yönetim sistemi oluşturulmasını ve uygulanmasını sağlarız.