X
Başkale'de Hatlar Yeraltına Alındı
0,00
28.12.2020
00:00

VEDAŞ, Başkale İlçesinde Elektrik Hatlarını Yeraltına Aldı

VEDAŞ, Başkale ilçe merkezindeki elektrik hatlarını yeraltına aldı. 2020 yılı içerisinde Başkale merkez ve kırsal bölgelerinde çok kapsamlı bir şekilde yatırım çalışması yaptıklarını ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü İsmail Özdemir; “Tüketicilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz yatırım çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda Başkale ilçe merkezindeki elektrik hatlarını yeraltına aldık ve eski tesislerin yerine akıllı şebeke sistemimize uyumlu modern yeni tesisler inşa ettik. Havai hatların yeraltına alınmasıyla birlikte şebekemizi iklimin olumsuzluklarına karşı korumuş olurken ilçemizin estetik görünümüne de katkı sağlamış olduk“ dedi.

Başkale ilçesinin merkezinde olduğu gibi kırsal bölgelerinde de enerji altyapısını güçlendirmek için yatırım çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özdemir; “Kırsal bölgelerimizde oluşabilecek muhtemel arızaları lokalize edebilmek amacıyla yeni tesisler inşa ettik. Önceki dönemlerde kırsal mahallelerimizin birinde oluşan arıza diğer grup mahallelerini de etkilemekteydi. Yaptığımız yeni tesis yatırımlarıyla bu durumun önüne geçerek oluşan arızanın diğer bölgelerde enerji kesintisine neden olmasını engellemiş olduk. Bu sayede kesinti sürelerimizde çok ciddi düşüşler oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.iha.com.tr/van-haberleri/vedas-baskale-ilcesinde-elektrik-hatlarini-yeraltina-aldi-2779304/

VEDAŞ Kışa Hazır
0,00
14.12.2020
00:00

VEDAŞ Kış Hazırlıklarını Tamamladı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), kış aylarında artan enerji ihtiyacını karşılamak ve yaşanacak muhtemel hasarları önlemek amacıyla gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.
Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde iki milyonu aşkın nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren VEDAŞ, gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmalarıyla elektrik şebekesini kışın çetin şartlarına hazır hale getirdi. Türkiye’de kar yağışının en etkili olduğu bölgede, elektrik dağıtım hizmeti verdiklerini vurgulayan VEDAŞ Sistem İşletme Grup Müdürü Beytullah Özbayram, “Bulunduğumuz coğrafya, Türkiye’nin en dağlık coğrafyası. Bölge ortalamamız yaklaşık bin 800 metre civarındadır. Bu coğrafyada, kış şartlarında dağıtım hizmeti yürütmek gerçekten zorlu bir süreç. Tabi biz bu süreci bildiğimiz için buna göre hazırlıklarımızı yapıyoruz, personellerimizi buna göre eğitiyoruz, araç ve ekipmanlarımızı da bu coğrafya ve iklim şartlarına göre hazırlıyoruz” dedi.
Bu sene araç filolarını da yenilediklerini vurgulayan Özbayram, “Modern araçlarla takviye yaptık. Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerimizde yaşayan tüketicilerimize sunduğumuz hizmet kalitesinde, kış aylarında da aksama yaşanmaması için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında trafo, pano, havai hatlar, aydınlatma tesisleri gibi şebeke unsurlarımızın tamamının bakım ve kontrollerini gerçekleştirdik. Paletli araçlarımızın ve kar motorlarımızın bakımlarını yaparak buzlu ve karlı yollara hazır hale getirdik. Ekiplerimizin, kış şartlarında güvenle çalışabilmesi için iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini tamamladık. Amacımız müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlamanın yanında korona virüs pandemi sürecinde evde olan, çalışan ve uzaktan eğitim alan öğrencilerimizi enerjisiz bırakmamaktır” ifadelerini kullandı.

“Elektrik hatları termal kamera ile kontrol ediliyor”

Elektrik şebekesinin bakım ve kontrollerinde teknolojiyi kullandıklarını belirten Özbayram, “Bakım ve onarım çalışmalarımızda kullandığımız termal kameralarımızla elektrik şebekesinde çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan ve ilerde arıza oluşumuna neden olabilecek ısınmaları tespit etmekteyiz. Önleyici bakım çalışması olarak özetleyebileceğimiz bu çalışma ile şebekemizde arıza oluşmadan, arıza potansiyeli olan şebeke unsurlarına ekiplerimiz müdahale ederek gerekli onarım çalışmalarını yapmaktadır” diye konuştu.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/van/2020/12/14/vedas-kis-hazirliklarini-tamamladi

Van Gölü Sahili Işıl Işıl
0,00
3.12.2020
00:00

VEDAŞ İle Van Gölü Sahili Işıl Işıl

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Van’ın Tuşba ilçesinde yeni açılan sahil yoluna aydınlatma tesisi kurdu.
Tuşba ilçesinde yeni açılan sahil yolunun aydınlatılmasına ilişkin açıklama yapan VEDAŞ Van İl Müdürü İsmail Özdemir, “Araç, bisiklet ve yaya yollarıyla halkımızın hizmetine sunulan sahil yolunun aydınlatma çalışmasını gerçekleştirdik. 4 kilometre yer altı çalışması yaptığımız ve 125 adet aydınlatma direğinin montajını gerçekleştirdiğimiz yatırım çalışmamızı 10 gün gibi kısa bir sürede tamamladık. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“Cadde ve sokaklarımızı ışıl ışıl hale getiriyoruz”
Özelleşme sonrasında Van merkez ve kırsal bölgelerin aydınlatılması için birçok yatırım projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan Özdemir, “Merkez, ilçe ve kırsal bölgelerimizin aydınlatılması için 100 kilometreye yakın yeni aydınlatma tesisi inşa ettik. 2 binden fazla yeni aydınlatma direğini şebekemize kazandırdık. Karayolları ile birlikte çalışarak refüjü tamamlanan yolların aydınlatmasını gerçekleştirdik. Merkezde olduğu gibi kırsal bölgelerde de aydınlatma projelerimizi hayata geçiriyor, güneşin başkenti olan Van’ı geceleri de ışıl ışıl yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/van/2020/12/03/vedas-ile-van-golu-sahili-isil-isil

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü Kışa Hazır
0,00
26.11.2020
00:00

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü Kış Hazırlıklarını Tamamladı

VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü, kış mevsiminde de tüketicilerine kesintisiz enerji sunabilmek için gerçekleştirdiği bakım, onarım ve yatırım çalışmalarıyla elektrik şebekesini kışa hazır hale getirdi.
Elektrik şebekesini kış şartlarına hazır hale getirmek için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklama yapan VEDAŞ Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, “Yaklaşmakta olan çetin kış şartlarında da tüketicilerimize sunduğumuz hizmet kalitesinde aksama yaşanmaması için gerekli tüm tedbirlerimiz aldık. Bu kapsamda; merkez, ilçe, köy ve mezralarımızdaki trafo, pano, havai hatlar, aydınlatma tesisleri gibi şebeke unsurlarımızın tamamının bakım ve kontrollerini tamamladık. Hatlarımıza temas eden veya kar yağışı sonrasında hatlarımızın üzerine devrilme riski bulunan ağaçların budamasını gerçekleştirdik. Yatırım çalışmalarımız kapsamında birçok noktada havai hatlarımızı yer altına alarak şebekemizi iklim şartlarının olumsuzluklarından da korumuş olduk. Araç ve ekipmanlarımızın bakım ve kontrollerini de yaparak kışa hazır hale getirdik” dedi.
Kış şartlarının kırsal bölgelerde daha da çetin geçtiğini vurgulayan Şentürk, “Kırsal bölgelerimizi enerjilendiren bazı hatlarımız dağlık alanlardan geçmekteydi. Ağaç direkle tesis edilen bu hatlarda yoğun kar yağışı sonrasında direk devrilmesinden kaynaklanan arızalar zaman zaman oluşabilmekteydi. Bu durumu önlemek amacıyla 2020 yılı yatırım çalışmalarımız kapsamında kırsal bölgelerimizi enerjilendiren bu hatlarımızdan birçoğunu yol güzergâhına taşıyarak beton direkli yeni hatlar tesis ettik. Böylece kırsal bölgelerimizin enerji altyapısını da güçlendirerek tüketicilerimize sunduğumuz hizmet kalitemizi artırmış olduk” diye konuştu.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/mus/2020/11/25/vedas-mus-il-mudurlugu-kis-hazirliklarini-tamamladi

Dijital İletişim Kanallarımız Pandemi Süresince Üç Kat Fazla Kullanıldı
0,00
16.11.2020
00:00

VEDAŞ’ın dijital hizmet kanalları pandemi süresince üç kat fazla kullanıldı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, vatandaşların pandemi sürecinde şirketin dijital hizmet kanallarına yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.
VEDAŞ’ın dijital hizmet kanallarının korona virüs salgını süresince üç kat fazla kullanıldığını ifade eden Emrullah Okuducu, “Tüketicilerimizi ve çalışanlarımızı salgın riskinden korumak amacıyla hizmet noktalarımızın tamamında hijyen kurallarını azami ölçüde uyguluyoruz. Bireysel ve toplumsal sağlığımızın korunması için sosyal izolasyona dikkat edilmesi gereken bu süreçte tüketicilerimiz, hizmet noktalarımıza gelmeden yeni abonelik, abonelik iptali, fatura sorgulama ya da ödeme gibi işlemleri, altyapısını güçlendirdiğimiz dijital hizmet kanallarımızdan da rahatlıkla yapabilmektedir. Dijital hizmet kanallarımızdan yapılan işlemlerin raporlamasına baktığımızda da tüketicilerimizin pandemi öncesi döneme göre üç kat daha fazla dijital hizmet kanallarımızda işlem yaptığını görmekteyiz. Dijital hizmet kanallarımızı kullanarak sosyal izolasyona katkı sağlayan tüketicilerimize teşekkür ederim” dedi.
İnternet erişimi olmayan bölgelerde ise gezici hizmet ofisleriyle vatandaşın kapısına kadar gittiklerini belirten Okuducu, “Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ve internet kullanımı kısıtlı olan tüketicilerimiz için ihtiyaç duyulması halinde hijyen kurallarına maksimum özeni gösterdiğimiz gezici hizmet ofislerimizle de hizmet veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/van/2020/11/16/vedasin-dijital-hizmet-kanallari-pandemi-suresince-uc-kat-fazla-kullanildi