VAN'DA HATLAR YER ALTINA ALINIYOR

VEDAŞ, elektrik hatlarını yer altına alıyor

Van’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte Büyükşehir kimliğine ve imajına uygun elektrik şebekesini Van’a kazandırmak için VEDAŞ’ın çalışmaları sürüyor.

Konuyla ilgili VEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, “Geçen yıllarda trafo yenilemesi, dağıtım merkezlerinin yeniden inşası, eski hücrelerin son teknolojiye dönüştürülmesi, gerilim dönüşümü yapılması gibi enerji kalitesini ve sürekliliğini sağlayan projelerini hayata geçiren Şirketimiz, gelişimini tamamlayan bölgelerdeki cadde ve sokaklarda havai hatların yer altına alınması çalışmalarına da devam etmektedir” denildi.

ÖZBAYRAM: AMACIMIZ KESİNTİSİZ ENERJİ VERMEK

VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram, 2 Nisan Caddesi’nde devam eden havai hatların yer altına alınması çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Özelleşme sonrası elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz Van ilindeki müşterilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji verme gayretinde olan Şirketimiz, çalışmalarını tüm imkan ve kapasitesi dahilinde aralıksız sürdürmektedir. Bu kapsamda; havai hatların yer altına alınması, ihtiyaç duyulan yerlerde bakım ve onarım, direk deplaseleri, yenilemeler ve ilaveler gibi projelerimiz, planlamalarımız doğrultusunda tek tek hayata geçirilmektedir. 2 Nisan Caddesi, Maraş Caddesi, Sıhke Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi (Kültür Sarayı Civarı) gibi ana arterlerde ve birçok sokakta havai hatları yer altına aldık. Bu bölgelerde yer altına alınmayan kısımların da yer altına alınması çalışmaları devam etmektedir. 2 Nisan Caddesi ve civarında yaklaşık 8 km alandaki havai hatları yer altına almak için 20 kişilik ekip ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Gerek enerji kalitesi, gerekse de Büyükşehrimizin kent estetiğine ve imajına katkı sağlayacak bu çalışmaların kazanımlarını ilerleyen dönemlerde halkımız daha çok hissedecektir. Teknolojiyle bütünleşmiş şebekelerimiz her geçen gün daha modern hale gelmektedir. Şebekemizi tehdit eden en büyük sorun ise ülke ortalamasının çok üstünde olan kaçak elektrik kullanımıdır. Halkımızın, büyük fedakarlık ve maliyetlerle ortaya çıkan bu yatırımlara dolayısıyla enerjilerine sahip çıkmalarını ve kaçak elektrik kullanımına tenezzül edenleri Şirketimize bildirmelerini bu vesileyle bir kez daha rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.bolgegazetesivan.com/m-haber-7013.html

GALLERY
Share
Vedaş Solution Center
0 (850) 211 0 186
Whatsapp