VEDAŞ, GDZ VE ADM ELEKTRİK ŞİRKETLERİNİ AĞIRLADI

Ödüllü proje tanıtıldı...

VEDAŞ, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Şirketlerini Ağırladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde gerçekleşen 3. Ar-Ge Çalıştayı’nda “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar” alanında ödül alan ve VEDAŞ’ın hizmet bölgesinde yaygınlaştırdığı “PLC sayaçlı akıllı şebeke uygulamalarını sahada görerek, kazanımları yerinde incelemek amacıyla GDZ ve ADM Elektrik Dağıtım Şirketleri VEDAŞ’ı ziyaret etti.

İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtımı yapan GDZ Elektrik; Aydın, Denizli ve Muğla illerinde elektrik dağıtımı yapan ADM Elektrik Şirket yetkililerine projenin kazanımları hakkında bilgi veren VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU, “PLC Sayaç Ar-GE Projesi’ni; sayaçların aboneden uzaklaştırılması ve sayaçlarda bulunan modemler sayesinde uzaktan haberleşme olarak özetleyebiliriz. Projenin tamamlandığı bölgelerde voltaj düşüklüğü, trafo yanması, gerilim dalgalanması, sigorta atması gibi kaçak elektrik kullanımına bağlı enerji sorunları büyük oranda çözüme kavuştu. Kaçak elektrik nedeniyle şebekemizde oluşan aşırı yük de yine PLC çalışması ile makul seviyelere düştüğü için yatırımlarımızın da ömrü uzadı ve bu sayede şebekemiz tüm enerji taleplerine cevap verecek hale geldi. Ayrıca uzaktan endeks okunarak fatura yapılması ve yine uzaktan kesme açma yapılabilmesi de projenin önemli artılarındandır. Arıza sayılarının asgari seviyeye düşmesi ve enerji kalitesinin artması tüketicilerimizin memnuniyetini de artırmıştır. ADM ve GDZ Şirket yetkililerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Ayrıca bölgemizde bu tip bir teknolojiye öncülük etmek de bizler için gurur vericidir. ” ifadelerinde bulundu.

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Tüketici Hizmetleri Müdürü Şirvan ERİNANÇ, “PLC Sayaç Teknolojisi uygulamalarını yerinde görmek ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, görev bölgemizde lokal olarak kaçak kullanımın yoğun olduğu yerlerde benzer projelerin yapılması planlandığından VEDAŞ’ın misafiri olduk. Yaptığımız saha gezilerinde PLC Sayaç Projesinin tamamlandığı bölgelerde gerek sayaç gerekse akıllı sayaçlara uygun hazırlanmış dağıtım panolarındaki uygulamaları ve düzenlemeleri yerinde inceleme fırsatı bulduk.Kaçak elektrik ile mücadeleye teknolojinin entegre edilmesi ve sürecin profesyonelce yönetilmesi elektrik dağıtım sektöründe heyecan uyandıran bir gelişmedir. VEDAŞ ailesine nazik ev sahipliği için teşekkür ederim.” dedi.

Saha gezisinin ardından PLC Sayaç Merkezini ziyaret eden GDZ Elektrik Tüketici Hizmetleri Müdürü Şirvan ERİNANÇ ve GDZ-ADM Teknolojik Yatırımlar Müdürü Gökhan BATAR ile beraberindeki heyete VEDAŞ Tüketici Hizmetleri Grup Müdürü Fatih TALAY tarafından PLC Sayaç Merkezinde teknik bilgilendirmede bulunuldu.

Kaynak: http://www.superhaber.tv/vedas-adm-ve-gdz-elektrik-dagitim-sirketlerini-agirladi-119882-haber

GALERİ
Paylaş
Vedaş Çözüm Merkezi
0 (850) 211 0 186
Whatsapp