VEDAŞ'TAN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ

VEDAŞ'tan 23 Nisan Etkinliği

VEDAŞ'TAN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında makam koltuğunu Hacıbekir Mahallesi Dumlupınar İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Muhammed Duman’a devretti.

Şirket merkezinde gerçekleşen etkinlik sırasında VEDAŞ Şirket Müdürlüğü koltuğuna temsili olarak oturan Muhammed Duman, öğrencilerden gelen sorulara cevap verirken, enerji tasarrufu yapmanın önemine vurgu yaptı. Duman, “Çocuklara aydınlık bir gelecek bırakmak için enerjimizi tasarruflu kullanmalıyız. Unutmayınız ki tasarruf en ucuz üretimdir” dedi.
Öğrencilerin enerji konusundaki farkındalıklarının gelecek için umut verici olduğunu ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerimizde etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. VEDAŞ ailesi olarak yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çok önemsiyoruz. Bugün gördük ki öğrencilerimiz enerjinin kıymetinin ve öneminin ziyadesiyle farkındalar. Geleceğimizin emin ellerde olduğuna inancım bugün bir kez daha arttı. Öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştiren fedakar öğretmenlerimize teşekkür ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

“Çocuklar en büyük hazinemizdir”

Hacıbekir Mahallesi Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Tahsin Sönmez ise, “Öncelikle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım. En büyük hazinemiz olan çocuklarımızı yetiştiren ve geleceğimizin sağlıklı temeller üzerinde inşa edilmesini sağlayan tüm öğretmenlerimizi de bu vesileyle kutluyorum. Bu anlamlı günde öğrencilerimizi misafir eden VEDAŞ ailesine teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

"Öğrenciler fidan dikti"

Öğrencilere hediye dağıtılmasının ardından VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram, Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Tahsin Sönmez ve 4. sınıf Öğretmeni Gülden Badak ile öğrenciler, VEDAŞ Şirket Merkezinde fidan dikerek ziyareti sonlandılar.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/vedas-tan-23-nisan-etkinligi-van-yerelhaber-2744806/

Paylaş
Vedaş Çözüm Merkezi
0 (850) 211 0 186
Whatsapp